Підприємливість

Задачі підприємницького змісту


1.Два бізнесмени засперечалися: хто отримав більше прибутку. Один одержав від продажу своїх товарів 5000грн, а його витрати склали 3000грн. Другий одержав на 1000грн менше ,але його витрати склали всього 2000грн. Хто виграв у суперечці?

2. У державі 50 млн чоловік хочуть і можуть працювати. 45млн з них – працюють. Який рівень безробіття в державі?(Відповідь у відсотках)

3. Бізнесмен поклав у банк 100 тис. грн.. Через рік він забрав із банку 150 тис. грн.. Який відсоток склали прибутки?

4.У вашого банку є декілька варіантів використання грошей: а) покласти 800грн і одержати 1000грн; б) покласти 200грн і одержати 300грн; в) покласти 1000грн і одержати 1400грн. Який варіант ви оберете? Чому?

5.Гроші вклали під 12% річних з неперервним нарахуванням. Яка майбутня вартість 10000 вкладу,інвестованого на 5 років?

6. .Якщо з крану тече цівка холодної води товщиною у сірник, то лише за добу у такий спосіб витрачається 70 відер води. Денис о 8-й годині ранку погано закрив водопровідний кран і вода цівкою товщиною в сірник текла доти, поки він о 14-й годині не повернувся додому. Визначте, скільки літрів води витекло і скільки це буде коштувати?(Дізнайся про тариф на воду в нашій місцевості).
Пам’ятайте! Одна краплина води, що падає з крана за 1с, перетворюється за рік на 3т марно витраченої води.

7. Дізнайтеся про сьогоднішній курс долара. Скільки гривень ви маєте заплатити за покупку, вартість якої в інтернет-магазині 34долари?

8. На перший рахунок покладено 8000грн. під 15% річних, а на другий - 7500грн під 20% річних. На якому рахунків через 3 роки сума буде більшою?

9. Що вигідніше купити: одну піцу радіусом 30см чи дві піци радіусом 15см кожна?

10. В Україні із заробітної плати роблять такі відрахування:·       ЄСВ (єдинний соціальний внесок)— сума, яку працівник зобов’язаний сплатити до відповідних фондів(пенсійне страхування, страхування на випадок непрацездатності та інше). Він становить 3,6%.
·       ПДФО( податок на доходи фізичних осіб) — податок, що надходить у місцевий бюджет міста, селища. Його ставка становить 15%.
·       Військовий збір -1,5%
·       Профспілкові внески- 1% .Утримання із зарплати роблять у наступному порядку, на початку утримується ЄСВ, а з решти суми ПДФО, військовий збір та профспілкові внески.За роботу робітникові нарахували 7395 грн. Із них:Скільки грошей отримає працівник після всіх відрахувань?

11. Газова агенція Араті постачає споживачам газові балони оподатковуваною вартістю 545 рупій. Стягується GST (податок на товари та послуги) у розмірі 5%. Яка кількість CGST (Податок на послуги, який повинен бути сплачений центральному уряду) і SGST (Податок на послуги, який повинен бути сплачений урядові штату) має бути в податковій накладній? Яку загальну суму сплачує споживач? Знайдіть суму GST, яку платить Газова агенція Араті

12. Виробник з’ясував, що тижневий прибуток Р (в грн) фірми залежить від тижневого рекламного бюджету х (в грн) за формулою Р(х) = – х + 200√х – 1000. Знайдіть найбільший прибуток, отриманий протягом тижня, і з’ясуйте, при яких внесках у рекламний бюджет прибуток фірми зростає, а при яких – спадає.

13. На початку ХХ ст. за гетьманату українці сплачували чотири прямі податки та шість акцизів. У той період було введено дві монополії. Припускаємо, що підприємець сплачує три прямі податки, один акциз та має право на одну монополію. Скільки різних варіантів може бути?

14. Підприємець узяв у банку кредит у розмірі 100 000 грн під певний відсоток річних. Через рік цей відсоток було збільшено на 4 %. На кінець другого року підприємець повернув у банк 148 800 грн. Під який відсоток річних було надано кредит у перший рік? 

15. Як називається: а) множина жоржин у вазі; б) множина людей, які вкладають гроші з метою їхнього збереження та примноження у будівництво, наприклад, торгових центрів; в) множина чотирьох співаків, які виступають 5 «Математика в рідній школі», № 6, 2017 Передплатний індекс 68834 Рубрика Рубрика разом; г) множина осіб, які добровільно безкорисливо підтримують розвиток культури, освіти, охорони здоров’я та незахищених категорій населення?

16.  Вкладник поклав кошти на депозити в різні банки, перший з яких нараховує 10% річних, а другий – 15% річних. За рік його загальний прибуток становив 12% від початкового розміру внесених коштів. Знайдіть відношення розміру вкладу в першому банку до розміру вкладу у другому банку

17. Через термінал оплати на мобільний телефон можна перевести деяку суму грошей, при цьому стягується комісія – ціле додатне число відсотків. Сашко поклав n гривень (n – натуральне число) на мобільний телефон, і його рахунок поповнився на 847 грн. Скільки гривень поклав на рахунок Сашко, якщо відомо, що комісійний відсоток менший, ніж 30%?

18. Батько Дмитрика має 20 акцій фірми «А», за які отримав прибуток у розмірі 2400 грн. Який прибуток може отримати батько Дмитрика, якщо він буде мати 25 акцій цієї ж фірми?

19.Маршрутне таксі за посадку пасажира бере 25 грн. Далі за кожний кілометр нараховує 3 грн. Скласти функцію, яка визначає вартість поїздки за кожний кілометр. Обчислити вартість поїздки, якщо пасажир проїхав 4 км. Яку суму за поїздку повинен сплатити таксисту пасажир, якщо вони проїдуть ще 5 км?

20. Власник автомобіля марки «В» вирішив застрахував своє авто на суму 9000 грн. Страховий тариф становить 0,3%. Після випадку ДТП страхова компанія визначила розмір збитків в частці 10%. Визначити страховий платіж і страхове відшкодування

21. Щомісячний дохід сім’ї становить 12 600 грн. Зокрема, заробітна плата батька, матері і стипендія дочки відносяться як 7 : 6 : 3. Який щомісячний дохід кожного члена сім’ї?

22.  Відомо, що 1 кг м’яса містить 140 г білків, 1 кг молока — 30 г білків. Згідно з нормами харчування добова норма білків має становити не менше 70 г. Ціна 1 кг м’яса становить 40 грн, 1 кг молока — 5 грн. Скільки м’яса та молока необхідно споживати щоденно, щоб за мінімальних витрат у раціоні було не менше 160 г м’яса та не менше 500 г молока на день?
Немає коментарів:

Дописати коментар